Technology

Reprezentacja Ekwadoru wygrywa z Katarem w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw wynikiem 0:1!

11.08.2023, 12:30 0 komentarzy

Reprezentacja narodowa Ekwadoru zwycięża z narodową kadrą Kataru w pierwszym meczu światowych mistrzostw!

Mundial to impreza futbolowa, która odbywa się raz na 4 lata. Z całą pewnością kibice piłki nożnej z całego świata czekają z niecierpliwością na pierwszy mecz mundialu. W przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend było identycznie. Pierwsze spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała fenomenalnie. Jednak później nadeszła pora na piłkę nożną i wielbiciele piłki nożnej zgromadzeni na trybunach a także przez telewizyjnymi odbiornikami wyczekiwali wspaniałego meczu. Emocji nie brakowało już od pierwszych minut, gdyż zawodnicy kadry Ekwadoru bardzo szybko strzelili bramkę. Emmer Valencia trafił do siatki już po trzech minutach i mogło się zdawać, iż kadra narodowa Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym spotkaniu. Arbiter tego meczu postanowił jednak przeanalizować systemem VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w chwili dogrania zawodnik był na spalonym. Organizatorzy mistrzostw świata mieli więc sporo szczęścia w tej sytuacji.

Kadra narodowa Ekwadoru nie zamierzała przestać atakować mimo cofnięcia pierwszego trafienia. Piłkarze kadry narodowej Ekwadoru ruszyli do ataku i przez cały czas kontrolowali przebieg tego spotkania. Jakiś czas później w akcji oko w oko z golkiperem kadry Kataru znalazł się gracz drużyny Ekwadoru i został powalony. Główny sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował rzut karny, a bramkarzowi pokazał żółty kartonik. Na gola jedenastkę zmienił napastnik zespołu Ekwadoru Valencia. Narodowa drużyna Kataru wyglądała źle w porównaniu do przeciwników. Nie widać było pomysłu na grę, a golkiper zespołu narodowego Ekwadoru przez większą część spotkania nie miał nic do roboty. W trzydziestej pierwszej minucie padł drugi gol dla kadry narodowej Ekwadoru, a autorem znowu był Valencia. Podczas I połowy pojedynku nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. Oba zespoły w trakcie II połowy mocno obniżyły tempo i na murawie niewiele się działo. W ostatecznym rozrachunku pojedynek zakończył się rezultatem dwa do zera dla drużyny Ekwadoru, która doskonale rozpoczęła turniej. Natomiast kadra narodowa Kataru jest w tej chwili w ciężkim położeniu i może mieć trudności z awansem do następnej fazy.