Technology Technology

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

12.01.2024, 12:59 0 komentarzy
Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna partia mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy powinien zatroszczyć się o to, aby nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno także ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób bardzo staramy się ziszczać możliwie najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego rodzaju problemach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto warto zwrócić uwagę na określone ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Można je wykonywać zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, w czasie wprowadzania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Podczas gdy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz