Technology Technology

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

14.01.2024, 14:03 0 komentarzy
Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

Należałoby zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśni, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien przypilnować to, aby nie były zbyt napięte. Nie da się również ukryć, iż mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za odpowiednie utrzymanie moczu w pęcherzu oraz określonych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kwalifikowany sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach bardzo ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku pożądane byłoby zwrócić szczególną uwagę na poszczególne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Należy wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Tagi:

Zostaw komentarz